Daudziem joprojām nav skaidrs, kas ir gudrības zobs un kāda no tā ir jēga, tomēr tieši tādēļ tiek veidoti raksti, kas visu ļauj saprast.

Jāsāk ar to, ka gudrības zobs ir tas, kurš aug pats pēdējais, patiesībā tie ir veseli 4 zobi, kas aug vien tad, kad cilvēks ir sasniedzis aptuveni 16-25 gadu vecumu. Parasti tas nav patīkams process un ir jācieš lielas sāpes, tomēr ir vērts noskaidrot, kādēļ tie vispār aug. Tikai šajā mirklī uzreiz jāpaskaidro, ka ne visiem cilvēkiem šie zobi vispār parādās, pietam, ja arī kāds no tiem sāk augt, nav teikts, ka izaugs visi četri. Tas ir atkarīgs no katra cilvēka paša, tomēr ir vēlams būt gatavam, ka arī Jūsu dzīvē var pienākt šāds brīdis. Gudrības zobi ir trešie dzerokļi, kurus tā sauc tieši tādēļ, ka tie sāk parādīties vecumā, kad cilvēku jau uzskata par pietiekami gudru un saprātīgu. Nepatīkams šis augšanas process ir tādēļ, ka visi pārējie 7 zobi rindā jau ieņēmuši savu vietu.

Tas nozīmē, ka gudrības zobs veic uzreiz divas lietas – spraucas cauri smaganām un mēģina atbrīvot sev pietiekami daudz vietas. Tā visa sekas ir dažādas zoba slimības, tieši tādēļ gudrības zobi bieži vien izkrīt un sabojājas ātrāk par citiem. Vēl pietam jāmin, ka to novietojums mutes dobumā liedz pieeju tiem ar dažādiem zobārsta rīkiem, tādēļ, ka rodas problēmas, tos vienkārši izrauj. Principā gudrības zobs jau sen zaudējis tā patieso nozīmi, jo mūsdienu cilvēki uzturā lieto labāk pārstrādātu un mīkstāku pārtiku, tādēļ šie zobi, kas domāti cietu gabalu košļāšanai, patiesībā nav vajadzīgi. Svarīgi rūpēties par savu mutes higiēnu, lai nerastos iekaisums, kamēr zobs vēl aug, citādi process būs daudz sāpīgāks un ilgāks. Tā kā lielai daļai šobrīd gudrības zobi aug nekorekti un traucē, tos vienkārši izrauj.

Nebaidieties par šīm lietām, jo reizēm gudrības zobs izaug, cilvēkam nemaz nemanot, un paliek tur uz visu dzīvi!

Avots: https://dentatop.lv/gudribas-zobs/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *