Auto skola ir īpaša iestāde, kurā mācības uzsāk tie, kas beidzot nolēmuši saņemt autovadītāja tiesības. Autoskola īsā laikā iemācīs ne tikai pienācīgu autovadītāja uzvedību uz ceļa, bet arī prasmi pašam pieņemt lēmumus. Galvenais autoskolas uzdevums ir ne vien palielināt visu braucēju zināšanu un esošo iemaņu līmeni, bet arī rast noteiktu sapratni par pašu automobili. Autoskolas rīkotais eksāmens ir pēdējais, kas Jums jāiztur, lai pierādītu, ka esat apguvis visas detaļas un esat reāli spējīgs doties soli uz priekšu, lai iegūtu autovadītāja tiesības. Bet CSDD piedāvātais eksāmens tiek kopumā vērtēts vēl krietni detalizētāk un nepieciešams veikt arī posmu, kurā konkrētais instruktors nesniedz komandas, bet Jums paša spēkiem jānokļūst nosauktajā galamērķī. Visnotaļ jāpiemin, ka šī iestāde ir arī motoskola, tādēļ varēsiet apgūt visu, lai vadītu jaudīgu motociklu. Jāpatur prātā, ka motocikla vadītāja tiesības ir iespējams saņemt tad, ja Jums jau ir B kategorijas vadītāja apliecība.

Ko ietver A kategorija?

CSN tests ir īpašs ikvienai kategorijai, jo tajā tiek apkopoti noteiktam transportlīdzeklim būtiski noteikumi. A kategorija nozīmē, ka apmācības tiek nodrošinātas attiecībā uz atšķirīgiem motocikliem. Visas apmācības tiek uzsāktas no 22 gadu vecuma, tomēr pašas apliecības iegūšana tiek atļauta no 24 gadiem. Katram no interesentiem skaidri jāsaprot, ka braukšanas eksāmena laikā būs patstāvīgi jābrauc pa ielām, bet konkrētais vērtētājs atradīsies aiz Jums īpašā auto. Viena no apakšgrupām ir A1 speciālā kategorija, kas attiecas uz mazāk jaudīgiem motocikliem, kuru tiesības atļauts iegūt jau no 16 gadu vecuma.

Autovadītāja apliecība automobiļiem

Speciālisti nodrošina apmācību arī citās kategorijās, kas dotu visas tiesības Jums strādāt arī kādā uzņēmumā, kurā nāktos vadīt kravas auto. Kā piemēram, B1 kategorija ikvienam ļaus saņemt atbilstošās tiesības vadīt kvadraciklus un arī triciklus, kuru braukšanas ātrums nekad nepārsniedz noteiktos 45km/h. Izvēloties šo īpašo apmācības veidu, audzēknim jābūt vismaz 16 gadus vecam. Savukārt C kategorija dod vajadzīgās tiesības brīvi vadīt transportlīdzekļus, kuru norādītā pilnā masa pārsniedz 3,5t, pietam attiecīgās apmācības būs reāli iespējams sākt vien no 21 gada. Lai Jūs varētu to izvēlēties, Jums vajag būt vismaz 2 gadu stāžam ar B kategorijas tiesībām. B kategorija domāta tiem, kas vēlas vadīt automašīnas, kuru pilna masa ir līdz 3,5t, turklāt tiesības var saņemt jau 18 gados. Un visbeidzot ir arī C1 kategorija, kurā vienmēr ietverti spēkrati, kuru masa ir no 3,5 līdz pat 7,5t.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *