Katram auto, kas piedalās ceļu satiksmē, ir nepieciešama obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, jeb OCTA. Automašīnām ir iespējams iegādāties vēl vienu apdrošināšanas polisi – KASKO, taču tā nav obligāta prasība visām automašīnām. KASKO polise nav obligāta visiem, to var pieprasīt automašīnām, kas ir pirktas līzingā, kā arī ļoti dārgiem braucamrīkiem. Lielāka vai mazāka bojājuma vai satiksmes negadījuma rezultātā, OCTA polises īpašnieks būs pasargāts no lieliem finansiāliem izdevumiem, kas būtu jātērē seku likvidēšanai. Visērtāk automašīnas apdrošināšanas polises ir nopirkt tiešsaistē. Ir atrodami dažāda tipa kalkulatori, kas atradīs vislabākās cenas starp visiem apdrošinātājiem, kuri piedāvā iegādāties OCTA apdrošināšana polisi internetā un savos birojos.

KAS IR OCTA POLISE?
OCTA apdrošināšanas polise apdrošina dažāda veida civiltiesiskos riskus ar kuriem visbiežāk saskaras transportlīdzekļu vadītāji. Zaudējumi tiek atlīdzināti gan mantai, gan personas fiziskajai un mentālai veselībai, ja ir radusies šāda nepieciešamība, jeb vienkāršāk sakot – OCTA nodrošina atlīdzību izmaksu divos segmentos. Reģistrācijas apliecības numurs un automašīnas reģistrācijas apliecības numurs ir tie divi faktoru uz kuriem balstoties tiek aprēķināta polises cena. Visizdevīgāk polisi ir pirkt uz gadu, taču, protams, to var darīt arī uz īsāku laika posmu, taču jāatceras, ka jo ilgāks polises termiņš, jo zemāka cena. Pārvietošanās aktīvā satiksmē bez derīgas apdrošināšanas polises ir pretlikumīga.

CIK MAKSĀ KASKO?
KASKO apdrošināšana ir brīvpratīga, taču var būt gadījumi, kad arī ši polise ir obligāta. Cena tiek noteikta līdzīgi kā OCTA polisei, balstoties uz autovadītāja un automašīnas datiem. Tā kompensē izdevumus, kas rodas automašīnas zādzības gadījumā, bojājumus, ko rada dažādi dzīvnieki un arī dabas katastrofu izraisītus automašīnas bojājumus. Lai būtu iespējams pieteikt KASKO polisi, apdrošinātājs var lūgt uzstādīt automašīnā dažādas pretaizdzīšanas iekārtas, jo tieši aizdzīšana ir viens no riskiem, ko ir iespējams apdrošināt. Dažādi apdrošinātāji piedāvā dažādas polišu cenas. KASKO ir viens obligāts nosacījums – automašīna, kurai tiek pirkta polise, nedrīkst būt vecāka par 20 gadiem. Tā pat kā OCTA, arī KASKO polise ir nopērkama uz dažādiem termiņiem.

Abu veidu apdrošināšanas polises ir iespējams iegādāties ar interneta starpniecību, kur ir iespējams apskatīt visu aktīvo Latvijas apdrošinātāju piedāvājumu. Starp citu, daudzi nezina, ka polises iegāde internetā, nereti nodrošina polises zemāku cenu, kas automātiski ir izdevīgi tās pircējam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *