Veselībai un komfortam ir ļoti ievērojama loma mūsu pašsajūtai ikdienā. Ikdienas gaitas un darbi tiek būtiski ietekmēti, ja jūtamies kaut nedaudz nekomfortabli savā ķermenī, noguruši un pilni emocionālas spriedzes. Šādos brīžos svarīga neliela palīdzība mūsu ķermenim atslābt, atpūsties un atjaunot spēkus un enerģiju. Rehabilitācijas process palīdz ķermenim atgūt konkrētas dabiskās funkcijas un uzkrāt enerģiju. Piem., ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, liels atspaids ķermeņa pašsajūtai paredzēts kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes. Topošās māmiņas visādā ziņā novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Savukārt, ja svarīga mazliet nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda tipa ortozes piedāvās lielu atbalstu ikdienas gaitām.

Ieskaties – https://dynasty.lv/collections/kompresijas-apgerbs

KUR NOPIRKT KOMPRESIJAS APĢĒRBU UN ARĪ ZEĶES?

Dažāda veida kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Ar vien lielākoties aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Šādā veidā ir iespēja mazināt noguruma un diskomforta radītās neērtības, jo kompresijas apģērbs uzlabo asinsriti slodzes situācijās. Kompresijas zeķes ir nopērkamas gan aptiekās, gan dažādos tiešsaistes veikalos, kas nodrošina šāda un līdzīga tipa piederumus. Tautā sauktas dēvētas arī kā vēnu zeķes, šis apģērba gabals būs ievērojams atbalsts arī lidojumu laikos, stāvoša darba darītājiem vai vienkārši profilaktiskos nolūkos.

 

KAD NEPIECIEŠAMS SAGĀDĀT ORTOZES?

Ortozes palīdz ikdienā atgūt un attīstīt zudušās pašaprūpes un ikdienas iemaņas, tāpēc tās ir īpaši noderīgas cilvēkiem pēcoperācijas un rehabilitācijas periodā, kā arī personām ar kustību traucējumiem. Ortozes mēdz iedalīt sporta un medicīniskajās. Kā jau pēc nosaukuma var saprast, sporta ortozes ir izplatītākas sportistu vidū, bet medicīniskās – rehabilitācijas periodā. Ir iespēja nopirkt ortozes celim, potītes ortozes, ortozes elkonim, bandāžas, sporta ortozes celim un potītēm. Lai iegādātos maksimāli piemērotas ortozes un bandāžas, ieteikums konsultēties ar funkcionālo speciālistu, jeb ergoterapeitu, par vislabāko risinājumu un piemērotāko ortozi konkrētajai problēmai.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *