Droši vien vairums bija redzējuši lielos koku transportus, kuru galvenā tara jau ir apaļkoks. Bet neviens nav iedomājies to, ka pats stumbrs, pirms ielikšanas baļķvedējā, jau būs dalīts sortimentos. Mežizstrādē šī tehnoloģija tiks visvairāk izmantota. Īsumā šī tehnoloģija paredz atlasīta koka stumbra sadalīšanu daudzās daļās, piem., bērza finierkluči, pie tam tas ir vēl iedalīts klasēs B un A, vēl viena daļa ir taras kluči, aiz kuriem nāk papīrmalka kā arī malka. Lai pēc iespējas vairāk dabūtu no tā, ko tad var Jums sniegt meži, vajadzīgs sameklēt pārbaudītu profesionāli protams arī pašam saprast pamatu pamatus no mežizstrādes.

Pats apaļkoks un koka stumbra dalīšana sortimentos

Visi esam redzējuši to, kad jau tiek pielietoti baļķvedēja pakalpojumi, kur pamata krava jau ir tieši apaļkoks. Latvijā apaļkoks tiek izmantots, kā izmantošanai Latvijā, tā arī eksportam. Interesanti ir tas, kā tieši būs dalīts koka stumbrs, un arī, cik tad nozīmīgs jau ir katras šķirnes izejmateriāls. Visvērtīgākais sortiments jau ir bērza finierkluči, kas atbilst A klasei, tieši no tā ir visvērtīgākā prece. Nav noliedzams, ka, finierkluči tiek dabūti un no citu koku pirmā baļķa, kas arī ir vērtīgs, gadījumā ja šis būs B klases finierklucis. Paši bērza finierkluči tiek plaši izmantoti ražojot finierskaidas. Nākamā daļa ir taras kluči, kas jau tiek lietoti zāģmateriālu ražošanā. Pēdējais sortiments papīrmalka un malka, jau tiek izmantota granulu izgatavošanā. Ir jāsaprot, ka nevērtīgas koksnes nemaz nav un jebkuram materiālam tiek sameklēts pielietojums.

Kas tad Latvijas teritorijā iepērk kokus un palīdz ar to eksportu?

Kad Jums īpašumā ir mežs, tajā brīdī tas ir jāizcērt, atvieglojot tā eksistenci un ar prātu lietojot ko māte daba ir Jums sniegusi. Diez vai katrs zinās, kādam mērķim tiek realizēts tieši apaļkoks vai arī, kur to eksportēt. Šajā gadījumā, vajadzētu doties pie uzņēmumiem, kuri iepērk kokus un pērk mežu pie tam piedāvā pakalpojumu, kā baļķvedēja pakalpojumi un cits koku transports. Nereti tāda veida uzņēmumi realizē koku mežā un eksportē jau tāda veida gatavu produktu, kā apaļkoks. Kad nav brīvā laika ņemties ar koku ciršanu, ir uzticami uzņēmumi, kas pērk cirsmas vai mežus. Vissvarīgākais atrast drošu profesionāli, kam ir labas atsauksmes kā arī ilgu gadu iemaņām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *