Moderns, pievilcīgs, ergonomisks virtuves dizains ir jebkuras namamātes vēlēšanās un viņas nelielā paradīze mājā. Agrāk, kad cilvēki nesen sāka būvēt mājas ar visām ērtībām, virtuve kopā ar ēdamistabu kļuva tieši par mājas galveno vietu, katrs mājinieks vēlējās būt tieši tur, jo tur bija siltāk kā arī ērtāks. Laikam ejot, krāsnis tika aizstātas ar modernām ēdiena gatavošanas iekārtām, milzīgos un nevīžīgi apgrieztos ēdamgaldus kā arī plauktus aizvietoja ergonomiskas mēbeles virtuvei, pie tam traukus no māla aizstāj itriecienizturīgie, bet ēdiena pagatavošanas vietas loma mājoklī neizmainījās. Virtuve kopā ar ēdamistabu joprojām ir un būs mājinieku uzturēšanās mājvietas kodols, kā arī neliela komforta un siltuma oāze. Tādēļ, kad Jums nepieciešama jauna virtuves iekārta, būs diezgan cītīgi jāpārdomā, kur lai pasūtīt jaunas mēbeles.

Virtuves iekārtas plānojums un dizains

Pareizs virtuves mēbeļu novietojums nodrošinās visus nepieciešamos apstākļus ēdiena pagatavošanai. Profesionāli dizaineri apzinās tādu jēdzienu kā “gatavošanas trīsstūris”. Šīs nosacītās ģeometriskās figūras gali sastāv no 3 punktiem – pagatavošanas plīts, ledusskapja kā arī virtuves izlietnes. Zonām jāveido trīsstūris, tikai šajā izkārtojumā mājsaimniecei gatavošanās laikā būs viegli darboties virtuvē. Kad jau ir izprasts virtuves plānojums, būtu nepieciešams uzmanību pievērst mēbeles piemeklēšanai. Kāds dizains būs vietā konkrēti Jūsu virtuve un ēdamzonā? Uz šodienu popularitāti ir sasniedzis high-tech dizains, kur virtuves mēbelēs dominē stikla izstrādājumi, piemēram, stikla virtuves paneļi, plastmasa un metāls. Šis virtuves iekārtu stils neizmanto uzkrītošus atribūtus, nevajadzīgus virtuves elementus un attīstītas tehnoloģijas. Pretējs virtuves iekārtas dizains būs “tuvāk dabai”, kurā būs izmantoti vairāki aksesuāri, mēbeles izgatavoti no dabīgiem materiāliem, visbiežāk koka. Māla un keramikas piederumi, hand made paklājiņi vai koši izstrādajumi no tekstila, kas rada miera kopā ar ērtuma omu. Kad tiek pasūtītas virtuves mēbeles, nav izmantoti tādi vārdi kā modernas mēbeles vai nefunkcionāli virtuves krēsli, Jums nepieciešams dod priekšroku tam, kas patīk. Maltītes gatavošana un būšana šajā virtuvē ir domāta priekš Jums, nebūt ne tiem daudzajiem padomniekiem.

Kādus labāk izejvielas atlasīt, pasūtot virtuves iekārtas?

Ekspluatācija, izskats kā arī ilglaicīga kalpošana ir atkarīga no materiāliem, no kuriem būs taisīti konkrēti Jūsu virtuves paneļi kā arī pārējās virtuves mēbeles. Ir ļoti daudz materiālu no kā tiek veidotas fasādes virtuvei, šeit var minēt gan akrila vai lamināta, finiera, MDF vai alumīnija fasādes. Izvēloties virtuves iekārta pēc pasūtījuma, sākumā meistars rekomendēs, kāds tieši izejmateriāls ir piemērots tieši Jūsu virtuves mēbelēm. Bet ne vienīgi svarīgs būs izejmateriāls, no kā tiks ražota Jūsu virtuves iekārta, nav iespējams iztikt arī bez dažādiem mehāniskiem elementiem, ar kā palīdzību virtuves iekārtas plaukti atveras. Kā piemēram, virtuves iekārtas plauktu auto pacēlāju lietošana ikdienā Jums var būt neparasta, bet ērti izmantojama, atšķirībā no pushup, kur plauktu atvēršana kā arī aizvēršana var būt nēerta, jo plaukts var pats atverties nejauši to aiztiekot. Pieņemot lēmumu par nepārbaudītām jaunām virtuves iekārtas ierīcēm, pārdomājiet kāda būs to lietošana. Var būt, ka tieši skapju vai atvilktņu rokturu trūkums, priekš Jums radīs saprotamu diskomfortu.

Mēbeles pēc pasūtījuma

Vēlaties sev mēbeles uz pasutijuma vai arī patīk gatava virtuve, šis jautājums, tomēr, lai paliek Jūsu pārziņā, bet ir pāris nianses, kas ir jāzina, izvēloties savu no mēbeļu veikaliem. Ieteicams sūtīt sev virtuves mēbeles no vietējiem ražotājiem vai mēbeļu veikaliem. Konkurence šajā sfērā ir mežonīga, un daudzi jau sen pielieto kvalitatīvas tehnoloģijas un materiālus, taču gadījumā, ja virtuve būs izgatavota Itālijā, tās finansiāli šis variants būs pieņemamāks nekā pasūtīt mēbeles no Itālijas. Vispirms dodieties pie meistariem, kas var izgatavot mēbeles pēc pasutijuma, un savāciet ne mazāk kā trīs cenas piedāvājumus. Viennozīmīgi tas Jums ļaus labāk orientēties virtuves mēbeles izgatavošanas cenās kā arī saņemt plānu savai virtuvei. Pirms pērkat virtuves mēbeles, padomājiet par katru sīkumu, piemēram, kur būs izvietoti virtuves galdi vai krēsli tiešām ir nozīmīga detaļa jau pat no plānošanas sākuma. Ja nav skaidrības, kā būs labāk, droši vien tad pareizāk būtu griezties pie kāda, kurš varēs piemeklēt virtuves dizainu priekš Jums un nodrošinās mēbeles pēc pasūtījuma, kuras atbildīs visām Jūsu finansēm un vēlmēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *