Laikā, kad būvniecības stadija nonāk pie tik svarīga posma, piemēram, kā jumts mājai, ir jāvelta lielāka uzmanība tādam posmam kā pats jumts. Mūsdienas mājas jumts īsteno ne vienīgi drošības lomu mājoklim, bet arī būs tās dekoratīvs elements. Tagad pastāv tik ļoti daudz dažādi jumta konstrukcijas veidi, kad paliek raibs gar Jūsu acīm. Savukārt, koka kopnes var izmantot ne vien, kā ārpuses mājas konstrukcijas, bet var būt izvēlēts kā interesants dizaina elements.

Kurš var būt Jūsu jumts?

Biežāk sastopamie ir divslīpju un mansarda jumti, ir vēl arī vienas slīpnes vai arī maju četrslīpju jumti, kā arī dažnedažādu variāciju apvienojumi. Interesantu mājokļa dizainu var panākt, kad jumta konstrukcija ir, piemēram, plakana, bet šajā gadījumā var būt daudz uzkopšanas darbu, tādēļ, ka dažāda veida nokrišiem nemaz nav noplūdes iespēju, taču jumta siltināšana un uzstādīšana ir izdevīgākā. Bet eksistē arī tik neparasti kumta konstrukcijas veidi, piemēram, kā jumts piramīdas veidā, kurš līdzinās sava veida piramīdai. Šis variants visbiežāk tiek izmantots kā rotājuma papildinājums jumtam. Kā vēl viens netradicionāls variants jumta izskatam ir asimetrisks jumts, kur tad raksturīga īsa puse kā arī gara otra jumta puse. Vienmēr jāsaprot, jo jumta konstrukcija būs sarežģītāka, jo bez šaubām jumta uzstādīšana būs dārgāka. Tādēļ, ka tieši uz papildus jumta daļām, būs nepieciešams arī vēl, piemēram, papildus kopnes.

 Uzzini vairāk – https://freimans.com/lv

Jumta spāres un jumta kopnes – pamata nesakrītības

Plānojot to, kāda tad varētu būt jumta konstrukcija, atveras liels jumta seguma klāsts un arī dažādība. Jumta spāres, sijas un pieņemsim koka kopnes, kāda ir īstā izraudzīšanās? Pašas sijas izmanto, lai balstītu spāres, taču tāda tipa varianta uzlikšana aizņem tiesam daudz laika. Bet jumta kopnes jau ir pirms tam sagatavota konstrukcija. Jumta kopnes atbalsts jau ir ārsienas vai iekšpuses sienas, kas ir nesošās. Kopnes atšķirībā no jumta spāres tiek ievestas uz objektu gatavas, tādējādi būs ekonomēts laiks, ko aizņem pati jumta uzstādīšana. Un tad iespējams ķerties tieši pie tādas lietas, kā jumta siltināšana un beigt to svarīgo būvniecības daļu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *