Visbiežāk, runājot par jumta uzstādīšanu, šajā gadījumā nozīmīgs ir ne tikai jumta segums, bet viss mājas jumts kopumā. Pie tam, kad jumta veida izvēle pieļaujama arī tikai būvniecības laikā, taču jau pats jumta sastāvs, kā viens no jau vissvarīgākajiem mājas konstrukcijas elementiem, būtu cītīgi jāaprēķina pie tam jāveic tā projekts pirms būvniecības uzsākšanas. Tomēr ir jāsaprot, kādi jumta konstrukcijas veidi jau ir noderīgi konkrēti Jūsu gadījumā. Pastāv tik daudz veidu – sijas, jumtu spāres vai koka kopnes, kādā veidā tie atsķiras savā starpā un, kam dot priekšroku, ir ļoti svarīgs jautājums, uz ko jāatrod atbilde. Vairāk lasi te!

Jumts mājai un tā konstrukcijas veidi

Jumta forma, kuru visbiežāk mēs pamanam sev apkārt jau ir jumts ar diviem slīpumiem, šis veids izceļas tieši ar praktiskumu, vienkāršu uzstādīšanu kā arī šim tipam būs piemērots jebkura veida jumta segums mājai. Pieprasīts šodien ir mansarda jumts, šeit jau ir 4 plaknes uz katru mājas pusi pa divām. Minētais variants protams ir tik pieprasīts, jo tiks atrasta vēl viena papildus telpa. Saimniecības būvēm parasti pielietotā jumta konstrukcija būs vienslīpes, taču to nepielieto lielām ēkām. Amizanta un ļoti sarežģīta konstrukcija būs četrslīpju jumts. Plakanajam jumtam ir darbietilpīga kopšana, taču vienkārša jumta uzstādīšana. Mājas jumts dažreiz pieļauj dažādu variantu savienošanu, tādējādi padarot objektu pamanāmu kā arī neaizmirstamu.

Kāds tieši varētu būt jumta segums?

Eksistē ļoti daudz vairāku jumta konstrukciju veidu, kas atšķiras savā starpā pēc jumta veida vai pēc tā kāda veida tiks izmantots jumta segums, vai kā notiks jumta siltināšana. Visbiežāk izvēlās jumta spāres, bet dotais variants jau ir izdevīgs situācijās, kad paredzēta jumta uzstādīšana celtnei līdz 6 metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres būs uzstādītas jau uz objekta, tas paņem tiešām ilgu laiku kā arī ir vajadzīga profesionālu celtnieku esamība. Savukārt kopnes tiek izveidotas rūpnīcā un tad tiek atvestas uz objektu gatavas. Tādā veidā jumta uzstādīšana kļūst par saprotamu un ātru darbu. Kopnes tiek pielietotas ne vienīgi privātmāju celtniecībā, bet arī milzīgu ēku vai angāru jumta likšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *