amatā ģeodēzija jau ir zinātne par zemes mērīšanu. Topogrāfija ģeodēzisko pētījumu laikā dabūtos datus lieto, priekš tam, lai uztaisīt kartes un plānus, kad tiek projektēti rūpnieciskie vai cita veida objekti. Topogrāfija vai arī mērniecība ļauj izveidot GPS navigacijas sistēmas kā arī pateicoties tam var precīzi izmērīt attālumus starp dažādiem objektiem, konstatēt, kar tad ir robežas starp reģioniem, pilsētām un valstīm. Speciālists, kurš tad īsteno šo darbu, ir mērnieks. Viņa uzdevumos tiek iekļauta topogrāfija un ģeodēzija, pie tam šobrīd Latvijas mērnieks ir ļoti pieprasīta profesija darba tirgū.

Uzzini vairāk – https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/topografija/

Plašā ģeodēzija kā arī tās galvenās nozares

Ģeodēzija tiešām ir diezgan pieprasīta nozare, kuras savāktā informācijas apjomi ir pieprasīti dažnedažādās tautsaimniecības jomās. Būvniecībā mērniecība ir nepieciešama, priekš tam, lai kontrolētu ēku un būvju ģeometrisko precizitāti. Pats mērnieks ir vajadzīgs zemes pārvaldībā, tā kā zemes kadastrs nemaz nevar iztikt bez precīzas objektu lieluma un atrašanās vietas noteikšanas, lietojot augstas precizitātes instrumentus, jo pretējā gadījumā nebūs precīza kadastrālā uzmērīšana. Meliorācijas kadastrs ģeodēziju pielieto, lai noteiktu valsts un pašvaldību robežu atrašanās vietas, zonas ar īpašiem nosacījumiem, piem., drenāžas sistēmas. Ģeodēzija kartogrāfijā ir atkarīga no topogrāfiskiem apsekojumiem, lai būtu veidots precīzs topogrāfiskais plāns vai kartes. Priekš valsts drošības un aizsardzības, arī tiek veikts kartogrāfisks darbs. Ģeodēzija, topogrāfija kā arī navigācija jau ir svarīgas nozares priekš Latvijas bruņotajiem spēkiem.

Kur tad tiks piedāvāti dažada veida zemes ierīcības projekti?

Vajadzīgs sākt celtniecības darbus, tāpēc būs vajadzīgi detalizēti plānojumi un zemes ierīcības projekti? Būs jāatrod tāds Latvijas mērnieks, kurš piedāvā pilnu kvalificētu palīdzību un arī pats ir profesionālis, tā kā mērniecība jeb topogrāfija ir tieša zinātne, kura pieprasa pastiprinātu vērību. Ja Jums nepieciešams atjaunots robežu plāns, ko pieprasa zemes kadastrs, šajā gadījumā arī vajadzīgs mērnieks. Lāzerskenēšana un 3d skenēšana nodrošina to, ka iespējams skenēt objektus, kas ir jārestaurē. Kad cilvēks nonāk pie secinājuma, kad viņam ir vajadzīga topogrāfija cena tai nemaz nav diezgan maza, tas ir arī tāpēc, ka Latvijas mērnieks īsteno lielu apjomu kvalificēta darba. Taču ieteicams salīdzināt dažus mērītājus, mēģinot atrast to labāko. Un protams, ka labs Latvijas mērnieks jau ir profesionālis ar daudzu gadu pieredzi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *