Jumta konstrukcija ir viens no būtiskākajiem momentiem ēkas būvniecības procesā. Kad tiks uzstādīts jumts un jumta segums, ir svarīgi ievērot tehnoloģiju uz kā tad balstās pati jumta uzstādīšana un kur neievērošana varētu radīt nepatikšanas, piemēram, siltuma zudumu, ūdens tecēšanu mājā vai pat, ka tiek sagrauta visa jumta konstrukcija. Lai jumts tiek galā ar savām aizsardzības funkcijām, tam jābūt pareizi uzbūvētam, kā arī celtniecības procesā nevajadzētu aizmirst par tādu lietu, piemēram, kā jumta siltināšana. Ir iespēja izmēģināt jumta kopnes gan kā īpašu dizaina variantu, gan kā jumta balsta funkciju.

Uzzini vairāk – http://marupesjumti.lv/

Māju jumti vai to tipi

Mājas jumta segums var būt metāla, bitumena lokšņu, māla dakstiņu, bitumena uzkausējamais jumts, ko izmanto, kad taisa plakano jumtu, kā arī nezazbezta šīfera mājas jumts. Kāda tipa jumta segums būs labākais vai kāda tad jumta uzstādīšana būs piemērota Jums, jau ir atkarīgs jau no tā, kāda tipa varētu būt jumta konstrukcija . Populārākie jau ir divslīpju kā arī viena slīpuma jumti, kur uzstādīšana notiek, lietojot šīferi vai arī dakstiņu pārklājumu. Savukārt metāla jumti būtu atbilstošākais izvēles variants dārza mājām. Sarežģītie jumta konstrukcijas veidi var būt atbilstoši individuāli piemērotiem risinājumiem, tādā veidā realizējot ļoti neparastus māju stilus, šeit atbilstošākais jumta segums būtu bitumena viļņotās loksnes, kas arī jau ir izdevīgākais variants.

Kopnes vai arī spāres, kas ir izdevīgāk?

Gan jumta spāres, gan to konstrukcija ir no mauerlata un konstrukcijas, kas piešķir sistēmai izturību un stingrību: šķērstieņi, statņi, pašas spāres nokarājas vai tiek izvietotas slāņiem. Mūsdienīgas koka kopnes izceļas ar to, ka viņu pamati šādas slodzes neizjūt. Kopnes pamats vienlaikus var kalpot kā grīdas sijas un atbalstošā funkcija. Pie tam, izmantojot spiedes, dioganāles un arī stiepšanu, spēks tiek vienmērīgi sadalīti visā kopnes trīsstūrī. Ir skaidri jūtams, ka tieši jumta kopnes tiešām ir labākas nekā jumta spāres to klasiskajā versijā, pie tam daudz lētākas. Taču patlaban var būt sūtīta apvienota jumta konstrukcija, tādā veidā iegūstot priekšrocības gan no kopnēm gan no spārēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *