Jebkuras mājvietas vai ofisa interjera pamatu pamatā būs modernas grīdas. Mūsdienās pastāv tik daudzi grīdas segumi, ko iespējams izvēlēties konkrēti Jūsu dzīvokļa dizainam. Viens labak izvēlās, ko ierastu un lētu grīdas segumu, kāds ir, piem., lamināts, linolejs, kovrolīns vai arī flīzes. Savukārt, vēl citiem vairāk tīk grīdas segumi, kas ir jaunāki un arī izmaksu ziņā dārgāki, piem., ielietās grīdas, marmoleum vai jebkura veida parkets. Protams, tad, kad tiek meklēts jauns grīdas segums, ir jāsaprot, kurā istabā tas var tikt uzlikts, tā kā atšķirīgiem izejmateriāliem ir dažādas īpašības. Ja tiek skatīti, grīdas segumi guļamistabā un priekšnamā parasti tiks izvēlēti dažādi, jo priekšnams būs daudz biežak izmantots nekā guļamistaba.

Grīdas segumu dažādība

Mēģinot uzzināt, kas ir labāk – lamināta grīdas dēļi vai parkets. Ieteicams uzzināt tās īpašības ar ko tie savstarpēji atšķiras. Lamināta grīdas dēļi viennozīmīgi jau ir lētāks opcijas variants nekā tas pats parkets, šajā gadījumā būtu jāmin, kad lamināta cena būs atkarīga no tā, kādas klases lamināts ir. Dzīvojamai telpai labāk būtu likt 3 klases – 21, 22 un 23. Divdesmit pirmās klases lamināts izmantojams tikai divus gadus, pēc kā tas noberžas un deformējas, divdesmit otrā klases lamināta klāšana tiek veikta telpās, kur maz staigā, tā kā tas kalpo ne ilgāk par 4 gadiem, šis lamināts nevar būt izmantots viesistabās, virtuve un gaitenī. Bet divdesmit trešās klases grīdlīstes kalpo sešus gadus, ko izmanto visām dzīvojamām telpām ar ne pārāk intensīvu ekspluatāciju. Šodien visbiežāk izmanto 32 klases laminātu, jo tas kalpo līdz pat piecpadsmit gadiem, pie tam parasti šis ir tas lamināts akcija uz kuru ir.

Parkets jau tiek pieskaitīts pie dārgiem pārklājumiem, bet tas to tiešām jau ir pelnījis, jo šī materiāla izturība un kvalitāte, tāpat arī kā pirms 100 gadiem, arī šodien ir augsta. Šī veida grīdlīstes izceļas ar to, ka ir no īsta koka, šis ir ļoti vertīgs apstāklis šodien, kad viss ir sintētisks un apstrādāts. Pie tam parkets jau ir arī ekoloģiski tīrs un arī unikāls, savukārt Jūs variet būt droši, ka Jūsu istabas grīdas tiktiešām ir neatkārtojamas. Taču galvenais tā mīnuss būs jau parketa cena, jo tā ir augsta. Taču varētu būt atrasts trīsslāņu parkets, kur parketa virskārtu veido dažnedažādu koku finierētas un līmētas lameles, kas beigās tiek pārklātas ar laku vai arī eļļas kārtu.

Parasti grīdas segumi tiek meklēti īpašās vietās, kā piemēram, ir atsevišķs parketa centrs, kur jau grīdas segumi ir lielā dažādībā. Šeit bieži vien ir atrodams arī lamināts, un tā darbinieki varētu atbildēt uz tādiem jautājumiem, kā piemēram,, ar ko tad lamināts un parkets atšķiras savā starpā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *