Savas atvases palaišana pii, katram vecākam nozīmē īpaši daudz, jo ir beigusies viens mazuļa dzīves posms un sācies nākošais. Bērnudārzu rindas jau daudzus gadus kļūst nozīmīga problēma ne vien Rīgā, bet visā Latvijā, tāpēc lielākā daļa jauno vecāku izvēlas savus bērnu pierakstīt pii jau uzreiz pēc dzimšanas. Tieši šī iemesla dēļ, par pirmsskolas mācību iestādi var būt jāsāk interesēties pirms bērna piedzimšanas. Bērnus uzņemšanas rindā var savlaicīgi pierakstīt gan valsts, gan arī privātajos bērnudārzos, taču noteikti, to nav iespēams paveikt pirms bērna dzimšanas, jo dokumentu nokārtošanai vajadzīgs bērna personas kods. Zināma prakse vecāku vidū ir bērnu pieteikt gan privātajā, gan valsts pirmsskolas mācību iestādē, jo rinda valsts bērnudārzā, droši vien, pienāks vien pēc trīs gadiem, taču bērna kopšanas atvaļinājums beidzas pēc viena gada vai pusotra.

PRIVĀTO BĒRNUDĀRZU RINDU ILGUMS.

Jaunie vecāki, bieži vien līdz galam īsti neizprot, kā notiek bērna pieteikšana rindā dārziņā. Mūsdienās to ir iespējams izdarīt elektronski un nav jābrauc speciāli stāvēt garā rindā mācību iestādē, kā tas bija pirms gadiem trīsdesmit. Bērnu uzņemšana rindā privātā mācību iestādē, notiek saskaņā ar vadītāju. Mūsu valstī bērna uzņemšana privātā bērnudārzā parasti pienāk pēc vidēji pusotra vai gandrīz 2 gadiem. Ļoti retos gadījumos rinda tik īsā laika posmā pienāk pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Privātais bērnudārzs var būt maksas mācību iestāde, bet, var būt pieejams pašvaldības līdzfinansējums, mācību maksas segšanai un to akceptē visi vecāki, kuru bērni apmeklē šāda tipa mācību iestādes.

PII AR BASEINU.

Daudzi vecāki mācību iestādi, arī dārziņu, saviem bērniem mēdz izraudzīties pēc atšķirīgiem kritērijiem. Līdzās pii atrašanās vietai tuvu mājām vai ofisam, liela loma ir arī fakultatīvajām nodarbībām. Matemātika, kāda svešvaloda, muzikālās un ritmikas nodarbības, kā arī peldēšana, var būt laba pievienotā vērtība mācību programmai. Ja zīdaiņu peldināšana un arī bērnu peldēšanas nodarbības ir iestādes sarakstā, tad bez šaubām var apgalvot, ka daudzi vecāki izvēlēsies tieši šo bērnudārzu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *