Kas tad būs ģeodēzija? Tieši ar šo terminu mēs saskaramies vienīgi tad, ja mums būs nepieciešams pasūtīt kādus zemes uzmērīšanas darbus. Pati ģeodēzija ir liela zinātnes nozare, kas lietojot metodes ko pielieto mērniecība, pēta zemes reljefa formas kā arī nosaka tās lielumu. Protams, ka šī zinātnes nozare sadalās daudzās citās nozarēs, piem., topogrāfija, ko vel sauc konkrēti – mērniecība. Šīs nozares ir ļoti svarīgas, lai izprastu zemes robežas un arī valsts lielumu. Droši vien atceraties no ģeogrāfijas stundām tādu lietu, piemēram, kā topogrāfiskais plāns, tas viss palīdz izprast robežas un apjomus.

3d skenēšana mūsu valstī, kur tad griezties?

Vajadzīgs sākt būvdarbus, tāpēc būs vajadzīgi skaidri plānojumi un gatavi zemes ierīcības projekti? Būs jāatrod tāds Latvijas mērnieks, kurš piedāvā pilna spektra kvalificētu palīdzību un arī pats ir profesionālis, tā kā mērniecība jeb topogrāfija ir tieša zinātne, kas prasa pastiprinātu vērību. Ja ir vajadzīgs jauns robežu plāns, ko prasa zemes kadastrs, tad Jums arī nepieciešams mērnieks. 3d skenēšana un lāzerskenēšana ļauj pat skenēt objektus, ko ir jārestaurē. Kad cilvēks nonāk pie secinājuma, ka tam nepieciešama topogrāfija cena tai nemaz nav īpaši zema, ņemot vērā to, ka mērnieks veic lielu daudzumu profesionālu darbību. Kaut gan ir rekomendējams salīdzināt vairākas kompānijas, lai atrastu labāko variantu. Taču jāsaprot, ka lielisks Latvijas mērnieks ir profesionāls ar daudzu gadu pieredzi.

Galvenās jomas plašajā ģeodēzijā

Interesanti, bet ģeodēzija tiešām ir diezgan pieprasīta zinātne, kuras pakalpojumi ir pieprasīti dažnedažādās tautsaimniecības jomās. Celtniecībā mērniecība ir vajadzīga, lai kontrolētu ēku un būvju ģeometrisko precizitāti. Mērnieks būs vajadzīgs zemes pārvaldībā, tā kā arī zemes kadastrs nevar iztikt bez precīzas objektu lieluma un atrašanās vietas noteikšanas, piemērojot augstas precizitātes instrumentus, jo pretējā gadījumā nebūs precīza kadastrālā uzmērīšana. Savukārt meliorācijas kadastrs ģeodēziju izmanto, lai identificētu valsts un pašvaldību robežu atrašanās vietas, zonas ar īpašiem nosacījumiem, piemēram, ūdensnotekas. Ģeodēzija kartogrāfijā ir saistīta ar topogrāfiskajiem apsekojamiem, lai būtu veidots topogrāfiskais plāns un kartes. Priekš valsts drošības un aizsardzības, arī tiek veikts kartogrāfisks darbs. Ģeodēzija, topogrāfija un navigācija būs nozīmīgas jomas priekš valsts bruņotiem spēkiem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *