Protams kontaktlēcas jau ir tāds produkts, ar ko jau nemaz nevar pārsteigt. Kontaktlēcas jau ir kļuvušas par labu ikdienas sastāvdaļu bez kā mēs jau nespējam apjaust mūsu dzīvi. Kā tad parādījās lēcas? Iedomājaties, bet pats pirmais, kas tad pieskārās šai tēmai, ir slavenais Leonardo da Vinči. Šis notikums bija attēlots 1508.gadā grāmatā Acu kods. Pats Leonardo izgudroja šodienas lēcas plānu. Tomēr izcelt, kad tieši viņš ir kontaktlēcas radītājs īsti nevar. Taču to attiecināt uz sekotājiem var, piemēram, nevar aizmirst filozofu, matemātiķi un fiziķi Renē Dekartu. 1632. gadā Dekarts uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija tiešām pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tā Leonardo skaidroja lēcas darbību. Tomēr diemžēl nēsāt šīs lēcas uz acīm nemaz nebija iespējams.
Vēl pēc 200 gadu fiziķis un astronoms Dž.Heršels arī pievērsās pie kontaktlēcām. Tieši viņš ir tas, kas rakstos aprakstīja, kā tad izskatās tās īstās un korektās kontaktlēcas.
Kas tieši radīja pirmās lēcas acīm no stikla? Tas bija stikla pūtējs Mullers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Viņa galvenā ideja nemaz nebija izveidot lēcas acīm. Viņš vien mēģināja izlīdzēt savam draugam saredzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.

Un tagad, pateicoties visiem šiem zinātniekiem, mēs varam nomainīt apnicīgās brilles acīm un pasūtīt savas lēcas internetā vai tuvākajā veikalā. Bez šaubām, var arī nēsāt brilles, taču ir situācijas dzīvē, kad parocīgāk jau ir tad kontaktlēcas. Kā īsti izvēlēties šī veida produkciju? Apskatīt šeit – https://www.bauskasdzive.lv/reklamraksti/kontaktlecas-tiesi-tev-182044.

Kontaktlēcu veidi kā arī kontaktlēcas interneta veikals – kā atrast un kā var iegādāties?

Pats pirmais, kam pievērst īpašu uzmanību, kad tiek izvēlētas kontaktlēcas, ir tas, vai tās jau ir mīkstas, vai cietas. Kontaktlēcas, kas ir cietās, uz šodienu jau pilnveidojās. Vispirms viņas tika izgatavotas no stikla, pēc tam jau no organiska stikla, pvc un pārklāja visu virsmu acij. Pats pēdējais attīstības posms bija ražošana no specifiska materiāla – silikona akrilāta. Galvenās cieto lēcu īpašības ir minimāls redzējuma kropļojums (materiāls labāk saglabā to formu), izturība pret bojājumiem, materiāls ir mazāk pakļauts netīrumiem, nepieciešamība mitrināt lēcas ir mazāka, jo tās nesatur ūdeni un neizžūst ilgstoši lietojot, pienācīgi kopjot, lietošanas laiks pārsniedz mīksto lēcu lietošanas termiņu. Mīkstās lēcas tad ir taisītas no speciāla materiāla, kas ir elastīgs – silikona hidrogēla vai hidrogēla. Pēc maiņas vajadzības lēcas iedalās: vienas dienas kontaktlēcas (vienreizējas), nedēļas vai divu nedēļu kontaktlēcas, plānveida lēcas, kas jāmaina ik pēc viena līdz trīs mēnešiem un tradicionālās, kuras tiek mainītas jau pēc sešiem mēnešiem. Bez šaubām, ikvienas lēcas cena ir atkarīga ne vienīgi no materiāla, bet arī, piemēram, no nēsāšanas ilguma. Pie tam ir vēl krāsainas lēcas, kuras var pilnībā izmainīt ārējo izskatu. Kontaktlēcas internetā tiešām ir pieejamas milzīgā vairumā un vēl lietpratēji Jums varētu nodrošināt izsmelošas atbildes to izvēlē. Bez šaubām, svarīgi, lai lēcas cena nemaz nav sevišķi zema, tā kā kvalitātei šeit tad ir būtiska nozīme un, protams, vislabāk atrast drošu ražotāju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *