Kolagēns pēc īpašībām būs viens no visizplatītākajiem un vēl neatkārtojamajiem olbaltumiem. Viennozīmīgi tas ir savdabīgu “līmlente”, kas satur Jūsu organismu kopā, nostiprinot muskuļu grupas kā arī audus, orgānus. Neaizvietojama saišu, locītavu un kaulu daļa, kas nodrošina kustīgumu, un samazina šo kustīgo daļu sabrukšanu. Kopā ar elastīnu, kas atrodams saistaudos, pats kolagēns padara audus elastīgus. Viennozīmīgi tas nosaka būtiskāko funkciju, pateicoties kurai šis proteīns tiek ietverts vairākās kosmētiskās procedūrās, lai uzturētu ādas jaunību, tvirtumu, elastību kā arī skaistu izskatu. Līdz ar vecumu samazinās kolagēna daudzums organismā. Jo vecāks paliek cilvēks, jo mazāks olbaltumvielu daudzums jau tiek ražots organismā. Tāpēc dažādi uztura bagātinātāji, īpaši kolagēna lietošana, paliek tiešām par katras dienas sastāvdaļu.

Uzzini vairāk – https://kolagens.lv/

Priekš kam konkrēti uztura bagātinātāju – kolagēnu lietot?

Dažādi uztura bagātinātāji, kuros būtu kolagēns, pirkt var iepakojumos ar marķējumu: 1,2,3 tips. Kopā eksistē līdz pat divdesmit astoņi savādāka tipa kolagēna veidu, bet mūsu organisms pieņem I, II, III un IV tipu. Ražojot kolagēnu, pamatā tiek saražoti pirmie 3 tipi. Pirmā tipa kolagēns ir vēl nepieciešams ādai un kauliem, cīpslām, acīm, muskuļiem un citam. 2. tipa kolagēnu izmanto tieši, kā kolagēns locītavām, bet trešā tipa kolagēns ir iiesaistīts asinsvadu ražošanā, pie tam dotais kolagēns muskuļiem ir labi piemērots un arī ādai. Visi šie varianti pēc to sastāva ir līdzīgi. Tie tikai atšķiras viens no otra pēc secības, kā aminoskābes tiek veidotas, kā arī oksilizīna daudzuma. Praksē jau var minēt, ka pat viena veida savā starpā atšķiras, iespējams to ietekmē arī formula, blakusvielas vai izdalīšanās forma. Ja Jums būs vajadzīgs uztura bagātinātājs – kolagēns, priekš tam, lai atrisinātu kādu konkrētu problemsituāciju, šajā gadījumā labāk izvēlēties šeit piemērotāko, piemēram, kolagēns ādai, matiem vai kolagēns muskuļiem, taču, ja gribat “visam un profilaksei”, šajā gadījumā labāk izvēlēties to tipu, kur ir dažādas piedevas.

Pats kolagēns, kurā vietā to pirkt un kā?

Kad pienak brīdis, ka būtu vajadzīgs kolagēns, pirkt to iespējams ne vien aptiekā uz vietas, bet, protams, arī interneta veikalā. Bet centieties noskaidrot daudz vairāk par pārdevēju, kā arī viņa reputāciju, jo uztura bagātinātāji jau ir jāuzņem iekšā organismā. Noskaidrojiet priekš sevis, kāds tad ir vajadzīgs tips – kolagēns nagiem, matiem vai arī kolagēns locītavām, muskuļiem. Protams, pirms sūtīt būs vajadzīgs uzzināt, kāda tad būtu kolagēna lietošana. Vispār pastāv dzeramais kolagēns, kurš jau būs sagatavots. Viennozīmīgi šis ir bioloģiski pieejams, pie tam ir atbilstošs arī tiem, kuri cieš no gastrīta un enterīta. To ir ērti uzņemt, un tas nebūs pašam jāgatavo – viena pudele jau satur dienas devu 5 gramus. Daudz ir izmantots kolagēna pulveris, kurš tad ir vienkārši uzņemams. Bet tajā pat brīdī, ja pulveri pērkat nevis paciņas veidā, tad dzēriens būs jāsagatavo pašiem, kas ceļojumu ziņā nav īpaši ērti. Kolagēns kā kapsulas vai tapbletes jau ir visērtākais izmantošanas veids, kuru var paņemt līdzi uz darbu, ceļojumā vai komandējumā. Un protams, ja būs skatīts kolagēns, atsauksmes ir tā lieta, ko tad ir jāapskata vispirms, tā varēsiet atrast piemērotāko risinājumu sev.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *