Mūsdienās kontaktlēcas tomēr ir tāds produkts, ar ko tad īsti nemaz nevar izbrīnīt. Lēcas tad ir kļuvušas par katras dienas sastāvdaļu bez kā mēs nevaram apjaust mūsu dzīvi. Kā tad radās lēcas? Iedomājaties, bet pats pirmais, kas pieskarās šai tēmai, jau ir slavenais Leonardo da Vinči. Šis notikums bija attēlots grāmatā “Acu kods” ar 1508. gadu. Konkrēti Da Vinči radīja šī brīža lēcas darbošanās plānu. Tomēr izcelt, kad konkrēti viņš ir lēcas izgudrotājs īsti nevar. Bet viņa sekotāji gan, piemēram, nemaz nevar aizmirst filozofu, matemātiķi un fiziķi R.Dekartu. 1632.gadā Dekarts novietoja stikla trauku uz acīm, kas bija pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tā Leonardo aprakstīja topošās kontaktlēcas. Tomēr diemžēl valkāt šīs lēcas uz acīm nebija realizējams.
Pēc vēl 200 gadiem britu astronoms Dž.Heršels atgriezās pie kontaktlēcām. Tieši viņš bija tas, kurš savos rakstos raksturoja, kā īsti izskatās tās īstās un pareizas lēcas.
Kas tad radīja pirmās lēcas acīm no stikla? Tas bija stiklinieks F.Mullers, tas notika 1888.gadā un atstāja nozīmīgu pēdu oftalmoloģijā. Tā galvenā doma nebija sataisīt lēcas. Mullers vienīgi mēģināja izlīdzēt draugam saredzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.

Protams, ka mūsdienās, pateicoties visiem šiem zinātniekiem, mēs visi varam nomainīt neērtās brilles acīm un nopirkt priekš sevis kontaktlēcas internetā vai parastajā veikalā. Nav noliedzams, ka, var arī nēsāt brilles, taču ir situācijas dzīvē, kad ērtāk būs tieši lēcas acīm. Kā īsti atlasīt šo produkciju?

Kontaktlēcas un vēl šo atlases kritēriji

Pats pirmais, kam tad pievērst pastiprinātu uzmanību, kad tiek izvēlētas kontaktlēcas, ir un būs tas, vai lēcas būs cietas vai mīkstas. Kontaktlēcas, kas ir cietās, uz šodienu jau pilnveidojās. Vispirms viņas bija no stikla, pēc tam jau no organiska stikla, plastmasas un noklāja visu acs priekšējo virsmu. Pēdējais posms bija tieši ražošana no specifiska materiāla – silikona akrilāta. Galvenās cieto kontaktlēcu īpašības būs minimāls redzējuma kropļojums (šeit pats materiāls visvairāk saglabā to formu), bojājumu izturība, materiāls ir mazāk pakļauts netīrumiem, vajadzība mitrināt pašas lēcas jau ir daudz mazāka, tā kā tās nesatur ūdeni un neizžūst ilgstoši lietojot, labi rūpējoties, lietošanas laiks pārsniedz mīksto lēcu lietošanas termiņu. Savukārt mīkstās kontaktlēcas jau ir taisītas no īpaša elastīga materiāla – hidrogēla vai arī no silikona hidrogēla. Pēc maiņas nepieciešamības ir 1 dienas lēcas (vienreizējās lietošanas), nedēļas vai divu nedēļu kontaktlēcas, plānveida lēcas, kas jāmaina ik pēc 1-3 mēnešiem un tradicionālās, kur tiek mainītas jau pēc 6 mēnešiem. Protams, ikvienas lēcas cena ir atkarīga ne vienīgi no materiāla, bet arī, piemēram, no nēsāšanas ilguma. Turklāt vēl atrodamas krāsainās kontaktlēcas – https://www.manaslecas.lv/lv/krasainas-kontaktlecas/, kuras jau var pilnībā pārvērst Jūsu izskatu. Kontaktlēcas internetā tiešām ir pieejamas milzīgā dažādībā un eksperti klientam varētu nodrošināt pilnīgas atbildes lēcu izvēlē. Bez šaubām, svarīgi, lai lēcas cena nemaz nav sevišķi maza, tā kā kvalitātei šajā gadījumā ir ievērojama loma un labāk piemeklēt pārbaudītu ražotāju un pārdevēju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *