Jebkurš zina, kad visbiežāk auto riepu maiņa tiek veikta 2 reizes gadā – pavasarī un rudenī. Visbiežāk tieši ar šīm zināšanām viss arī beidzas, turklāt reti kurš auto īpašnieks zinās to, ar ko auto riepas atšķiras savā starpā un kam pievērst īpašu uzmanību, izvēloties, piemēram, vasaras riepas. Diezgan daudziem cilvēkiem vislabāk patīk tā dēvētās vissezonas riepas jeb riepas visam gadam, tā kā ir maldīgs priekšstats, ka, izmantojot šādas riepas, visas problēmas var atrisināt vienā rāvienā. Taču katram autovadītājam vienmēr ir svarīgi izprast, ka riepu maiņa priekš auto būtu nopietni jāuztver. No auto riepu veida jau ir atkarīgs ne tikai trokšņa līmenis salonā, taču arī saķere uz ceļa un braukšanas kvalitāte!

Vai tiešām svarīga ir vienīgi sezonāls raksturs?

Pats galvenais pirms tam kā nopirkt auto riepas, būs izlasīt automašīnas izmantošanas instrukciju. Tieši šeit ražotājs norāda visas svarīgas auto riepu īpašības, kas ievērojami paātrinās riepu atrašanu. Kad dokumenti nemaz nav atrodami, varēsiet apskatīties tos auto variantus, kuri ir tirgū. Parasti tiek meklētas lētas riepas, bet ieteicams izpētīt vidējā segmenta variantus. Šajā gadījumā iet runa par drošību, labāk būtu pirkt drošas auto riepas. Ražotāji piedāvā cilvēkiem vasaras, ziemas riepas un arī pilnas sezonas variantus. Īsto auto riepu atrašana piemērotu sezonai ļauj pievarēt jebkādus laikapstākļus – sniegu, stipru lietu, salu vai arī karstu asfaltu. Ziemas riepas tomēr ir diezgan mīkstas un arī elastīgas, tāpēc aukstā gaisa temperatūrā tās nepaliek cietas un trauslas. Riepu protektoros ir ļoti daudz palielu šķērsenisko rievu, kuras noņem sniegu kā arī šļakatas. Vasaras sezonas riepām jau ir raksturīgs diezgan blīvs savienojums un arī laba izturība, pat saskaroties ar ļoti karstu asfalta ceļa segumu. Vissezonas riepas ļoti karstās gaisa temperatūrās pārāk ātri ekspluatējas, bet tajā pat brīdī, gadījumā ja tomēr ir samērā maza temperatūra, šādas auto riepas paliek diezgan cietas un vienlaicīgi trauslas. Labākā gaisa temperatūra pilnas sezonas riepu izmantošanai būtu no 0 līdz pat +15 grādiem. Protektora raksts tieši ietekmē mašīnas manevrētspēju un vadāmību uz konkrēta ceļa seguma, noteiktā klimatā. Gareniskie bloki zīmējumā mazina pretestību, samazina trokšņa līmeni un padara vadīšanu stabilu. Modeļos tieši ar dziļām un platām šķērsveida rievām, jebkurš ūdens kā arī dubļi efektīvāk atgrūžas no riepām. Gadījumā ja parādās neskaidrības riepu piemeklēšanā, vislabāk griezties tieši pie speciālistiem.

Kur labāk būtu iegādāties automašīnu riepas?

Kad tiks izvēlēta riepu noliktava vai arī riepu serviss, vēl ir pāris nianses, kam nepieciešams pievērst pašu īpašu vērību. Nav svarīgi, vai pat būs Jums vajadzīgas pavisam jaunas riepas vai izmantotas, pats pirmais, jau ir jāraugās pircēju atsauksmes. Moderna riepu noliktava būs jau ar vietni, kā arī bez šaubām būs iespēja atrast rekomendācijas kā arī sūdzības tieš‬i par darbinieku darbiem. Vēl kāda būtiska lieta būs pakalpojumu klāstu piedāvājums – svarīgi būtu, protams, lai tā nav parasta riepu garāža, taču tiek nodrošināta arī riepu montāža. Tas būs samērā ērti un arī laiks tiek ekonomēts. Ja ir piedāvātas jaunas riepas, vislabāk būtu, ja atrodami vēl lietie diski. Ja šāda riepu garāža ir arī autoserviss vienlaicīgi, būtu jābūt tāda veida pakalpojumam, kā riepu balansēšana. Autoservisam jābūt tīram un vēl personālam atsaucīgam. Gadījumā ja klientam ir interese par riepu ražotājiem, atsaucīgā servisā uzreiz varēs sniegt visu nepieciešamo informāciju par tiem. Nav būtiski vajadzīgas jaunas riepas, vai arī mazlietotas, profesionāli speciālisti uzreiz varēs sniegt ieteikumus, lai Jūsu braukšana pa ceļu ir droša un komfortabla.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *